Результати опитування "Кандидат у мери Києва"


Незалежна рейтингова агенцiя «Ранг» у партнерстві з Центром дослідження суспільства провели експертне опитування «Рейтинг кандидатів на посаду мера Києва».

Дослідження проходило протягом травня. У ньому взяли участь 21 експерт, яких було обрано з огляду на їх професійний досвід та авторитет у сфері їхньої діяльності. 

Кандидатів у мери оцінювали за допомогою трьох блоків питань: схильність до корупції/прозорість передвиборної кампанії, компетентність (професійні знання, управлінський досвід, команда, можливості кандидата на внутрішній та міжнародній арені) та політична ефективність. Оцінювання проводилося за 5-бальною шкалою. Респонденти мали змогу відмовитися давати оцінку кандидату, про діяльність якого їм недостатньо або нічого не відомо. У результатах наведено середній бал кандидатів, яких оцінили 5 або більше експертів. 

 

Загальні результати

Найвищу середню оцінку  від експертів отримав Олег Дерев’янко – 3.06. Слід зазначити, що його змогли оцінити 6 експертів із 21, тож Дерев’янко подолав мінімальний бар’єр, потрібний для оцінювання. Друге місце посів Віталій Кличко (2.9), третє – Леся Оробець (2.78).

Жоден експерт не зміг оцінити Віктора Смалія та Людмилу Василенко. Також до рейтингу не ввійшли Віктор Довгий, Олександр Комнацький, Валерій Кондрук та Ігор Насалик, кожного з яких оцінили менш ніж 5 експертів. Проте у рейтинг потрапив Дарт Вейдер. Він став аутсайдером опитування (2.02), так само як Андрій Іллєнко (2.03) та В’ячеслав Кириленко (2.13).

Прозорість. Некорупційність

Кандидатами, найменш схильними до корупційних дій, експерти назвали Олега Дерев'янка (3.40), Олексія Мочанова (3.01) та Лесю Оробець (2.81). Найнижчий рейтинг за цим показником у Андрія Миргородського (1.97).

Оцінка компетентності

На думку експертів, найбільш компетентними кандидатами на посаду мера Києва є Володимир Бондаренко (3.20), Олександр Омельченко (3.19) та Іван Салій (3.03). Найнижчі рядки рейтингу зайняли Дарт Вейдер (1.97) та Андрій Іллєнко (1.85).

Оцінка політичної ефективності

За критерієм ефективності міської політики перше місце посів Олег Дерев’янко (середній бал – 3.17). Друге місце у Віталія Кличка (3.03), на третьому – Олексій Мочанов (2.89). Найнижче експерти оцінили Дарта Вейдера (1.74), Андрія Іллєнка (1.76) та В’ячеслава Кириленка (1.79).

Варто зазначити, що Віталій Кличко, якому більшість українських соціологічних досліджень пророкують перемогу у виборах міського голови, в експертному рейтингу посів друге місце, в той час як менш розкручена постать ― Олег Дерев'янко –  на першій позиції. Втім, політичний аналітик Олексій Голобуцький переконаний, що шанси перемогти на виборах мера політичні новачки отримають лише в разі повної зміни суті посади міського голови. «Доки посада мера Києва буде асоціюватися  з можливістю дорватися до фінансових потоків, вибори будуть вигравати відомі особи з суттєвою фінансовою підтримкою, нехай навіть отриманою через спортивну чи іншу кар'єру. Як тільки посада мера стане, як у нормальному європейському місті, суто управлінською, тоді вибори будуть вигравати звичайні фахівці. Бо стане зрозумілим, що окрім управління містом,  ця посада ніяких додаткових дивідендів ― ані політичних, ані фінансових ― не принесе. Якщо Кличко виграє вибори, його подальша доля буде цілком залежати від команди.  Якщо він не поставить на ключові посади ефективних менеджерів, то посада мера буде не наступною сходинкою, а кінцем його політичної кар'єри».

Comment