Результати опитування "Альтернативний кандидат в Президенти України"


Незалежна рейтингова агенцiя «Ранг» у партнерстві з Центром дослідження суспільства провели експертне опитування  «Альтернативний кандидат на посаду президента України».

Дослідження проходило протягом травня. У ньому взяли участь 29 експертів, яких було обрано з огляду на їх професійний досвід та авторитет у сфері їхньої діяльності. Експерти були розподілені на три групи: фахівці (економісти, аналітики, політологи, соціологи, юристи, філософи), журналісти та громадські діячі, представники бізнесу.

Експертам було запропоновано відповісти на відкрите запитання: кого з громадсько-політичних діячів, які не беруть участі у президентських виборах, призначених на 25 травня 2014 року, вони бачать гідним кандидатом на посаду президента України. Можна було вказати від однієї до трьох осіб. 

Лідером рейтингу став мер міста Львова Андрій Садовий. Його прізвище назвали шість експертів. «Садовий подає себе як непретензійний політик, достатньо прагматичний, ідеологічно не ангажований. Він виглядає як людина справи, адже Львiв ― мiсто з невеликим бюджетом, а Садовий зумів багато зробити для його благоустрою», ― прокоментував результати директор Iнституту полiтичного аналiзу та мiжнародних дослiджень Сергiй Толстов. 

Четверо експертів назвали альтернативним кандидатом міністра економічного розвитку та торгівлі, у минулому керівника Києво-Могилянської бізнес-школи, Павла Шеремету, троє ― прем'єр-міністра Арсенія Яценюка, двоє ― лідера громадської платформи «Третя українська республіка» Юрія Луценка. 

«Рейтинг довіри до Яценюка суттєво зріс. За результатами опитувань, він стоїть на другому місці після української армії. Це наслідок того, що за два неповних місяці роботи Арсеній Петрович зустрічався з Ангелою Меркель, Бараком Обамою, керівниками Європейського Союзу. За неповних два місяці його команда досягла в євроінтеграції більшого, ніж попередня влада за чотири роки. Сьогодні рейтинг Яценюка в якості можливого кандидата в президенти значно більший, ніж коли він був в опозиції», ― пояснив директор компанії персонального та стратегічного консалтингу Berta Communications Тарас Березовець.

Більшість прізвищ альтернативних кандидатів прозвучали від експертів лише один раз. Серед названих є як відомі політики: Леонід Кравчук, Леонід Кучма, Віктор Медведчук, Сергій Льовочкін, Володимир Гройсман, Олександр Шлапак, Микола Мартиненко, Володимир Литвин, Борис Тарасюк, Юрій Єхануров, так і люди без політичного досвіду ― науковці, філософи та бізнесмени. Зокрема, звучали імена Сергія Квіта, Мирослава Поповича, В'ячеслава Брюховецького, Валерія Чалого, Олега Боярина, Віктора Пінчука, Гарі Корогодського та Євгена Уткіна. 

Очевидно, свою роль зіграли останні політичні події в Криму, оскільки серед альтернативних кандидатів на пост президента України прозвучали прізвища кримськотатарських політиків ― Рефата Чубарова та Мустафи Джемілєва.

Comment