Президент отримав 19 заявок від кандидатів у члени Вищої ради юстиції


Конкурсний відбір проводиться відповідно до Закону України «Про Вищу раду юстиції» та Положенням про проведення зазначеного конкурсу, затвердженого указом Президента України від 13 березня 2015 року. Відповідно до закону «Про Вищу раду юстиції», Президент повинен призначити трьох членів ВРЮ, двоє з яких повинні бути суддями або суддями у відставці.

Заступник Глави Адміністрації Президента і голова Ради з питань судової реформи Олексій Філатов відзначив: «Вперше при призначенні Президентом України членів Вищої ради юстиції проводиться відкритий конкурс, коли всі кандидати відомі заздалегідь, і громадськість має можливість ознайомитися з їх біографіями, професійним досвідом, деклараціями про доходи та майно і т.д., і висловити свою думку з будь-яких питань, що стосуються того чи іншого кандидата, надати Конкурсної комісії будь-яку додаткову інформацію. Президент буде приймати рішення після отримання рекомендацій Конкурсної комісії ».

«Прозорість, відкритість і контроль з боку громадськості при формування Вищої ради юстиції, - пояснив Олексій Філатов, - забезпечить прихід в цей конституційний орган неупереджених, чесних і порядних професіоналів, дозволить ВРЮ ефективно виконувати свої конституційні функції».

Відповідно до положень Закону України «Про забезпечення права на справедливий суд» члени Вищої ради юстиції мають бути призначені Президентом України не пізніше 28 квітня 2015.

Comment