Порошенко і Яценюк готуються переформатувати уряд


В уряді плануються великі зміни. Петро Порошенко та Арсеній Яценюк вже погодили попередній список членів Кабміну, яких планують відправити у відставку. Але станеться це після 11 березня, коли рада директорів МВФ прийме рішення, чи відкривати України нову кредитну лінію в розмірі $17,5 млрд. Після цього аналогічні рішення повинні прийняти Світовий банк і ЄБРР.
Оновлений склад Кабміну буде контролювати "освоєння" позикових коштів. Серед кандидатів "на виліт" віце-прем'єр з інфраструктури і транспорту Валерій Вощевський, його колега, який відповідає за регіональний розвиток Геннадій Зубко, а також міністр інфраструктури Андрій Пивоварський, міністр економічного розвитку Айварас Абромавічус, міністр екології та природних ресурсів Ігор Шевченко і міністр енергетики Володимир Демчишин.
Прізвища потенційних новачків уряду і НБУ поки що не називають. Відомо тільки те, що в Кабміні знову з'явиться перший віце-прем'єр. Попередньо на цю посаду узгоджений Ігор Кононенко, перший заступник голови фракції БПП, друг і бізнес-партнер Порошенко.
Крім чистки Кабміну, нових керівників отримають великі держкомпанії, зокрема "Укрзалізниця", а в деяких областях зміняться губернатори.

Comment