Міністр юстиції відзвітував про звільнення 400 чиновників


Як передає  УНІАН, про це заявив міністр юстиції України Павло Петренко під час публічного звіту "100 днів діяльності уряду: шлях до стабілізації". "Було звільнено понад 400 чиновників найвищого гатунку, найвищих посад, згідно з цим законом. На сьогодні триває перевірка 24 тисяч чиновників. Проводиться перевірка на їхній майновий стан та стиль життя", - сказав Петренко.

Довідка УНІАН. Закон «Про очищення влади» набув чинності 16 жовтня 2014 р. і визначає очищення влади (люстрацію) - як встановлену ним (законом) або рішенням суду заборону окремим фізичним особам обіймати певні посади (перебувати на службі) (крім виборних посад) в органах державної влади та органах місцевого самоврядування.

Закон, зокрема, застосовується до осіб, які обіймали сукупно не менше одного року найвищу керівну посаду (посади) у період з 25 лютого 2010 року по 22 лютого 2014 року, і щодо тих державних посадовців, які обіймали посаду (посади) у період з 21 листопада 2013 року по 22 лютого 2014 року та не були звільнені в цей період з відповідної посади (посад) за власним бажанням.

Ці люди не зможуть працювати в органах державної влади протягом найближчих 10 років.

Comment